Вибір мастила для двигуна

Сьогодні офіційно представлені десятки автомобільних марок, сотні моделей і тисячі двигунів. І під кожен необхідно правильно підібрати масло, орієнтуючись на різноманіття допусків автовиробників і вязкостей моторних масел. Але все не так складно, як здається на перший погляд, якщо просто орієнтуватися на рекомендації автовиробника, які, в свою чергу, базуються на двох основних моментах: тип двигуна і температура навколишнього середовища. Сьогодні ви маєте можливість замовити моторну оливу у «5w40» на його офіційному сайті https://5w40.com.ua.

У позначення в’язкості масла по SAE входять дві цифри. Перша, поруч з буквою W, позначає низькотемпературну в’язкість (0W, 5W, 10W, 15W, 20W). Чим нижче цей показник, тим при більш низькій температурі можна завести двигун. У середній смузі Росії досить класу в’язкості 5W-X, але в районах Крайньої Півночі, де температура може опускатися нижче -30 С, рекомендується використовувати масло з класом в’язкості 0W-X.

Друга цифра в позначенні класу в’язкості — це високотемпературна в’язкість (8, 12, 16, 20, 30, 40, 50, 60). Двигуни різних автовиробників мають різні вимоги до цього параметру. Деякі конструкційно розраховані під маловязкие масла, як, наприклад, японські і корейські автомобілі. А деякі, навпаки, вимагають застосування масел з в’язкістю XW-40. У будь-якому випадку при виборі класу в’язкості необхідно керуватися рекомендаціями автовиробника.

Автовиробники можуть мати різні вимоги до мастил. Європейські та американські часто мають власні допуски на олії і дозволяють заливати в свої двигуни тільки продукцію, яка дістала схвалення і минулий тестування в незалежних або власних лабораторіях. Японські, китайські та корейські автовиробники не мають власних допусків для моторних масел, але вимагають наявності відповідності вимогам міжнародних класифікацій API або ILSAC.

Щоб отримати допуск автовиробника, необхідно провести ряд стендових і моторних випробувань в незалежних лабораторіях. На основі успішних випробувань видається допуск на масло, що підтверджує рівень експлуатаційних властивостей, і автомобільна компанія вносить масло в список офіційно визнаних. Наявність офіційного схвалення від автовиробника гарантує справну роботу масла в двигуні. Якщо будь-яка поломка все ж сталася, і її причиною стало саме масло, заявлене як схвалене, то автовиробник зобов’язаний компенсувати витрати на ремонт.

https://5w40.com.ua/shop/category/motorna-oliva.